Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Категорија-Минати соопштенија

Филтер      Прикажи #  
# Наслов на артиклот Кликови
1 С О О П Ш Т Е Н И Е за спроведување на јавна презентација и јавна анкета по Нацрт - Детален урбанистички план (ДУП) за Урбана единица 1, дел од урбан блок 2.1 – Кожара 431
2 ООУ Ванчо Прке ги објави програмите за ученичките ексукрзии за 3, 6 и 9-то одделение 1503
3 Известување од Центарот за јавно здравје – Кочани 1344
4 ЈАВЕН ПОВИК за поднесување програми и проекти за реализација во 2015 година 1581
5 Продолжуваат активностите за спроведување на Проект за отворени денови за социјална заштита во руралните средини 1805
6 Јавен повик за пријавување на такси возачи вработени во правни лица лиценцирани за такси дејност од Општина Делчево за посетување на обука за изучување на англиски јазик 1954
7 Согласно потребата од назначување на лица за комуникација со граѓани кои што имаат одреден вид и степен на попреченост Општина Делчево назначи лица за контакт 1825
8 Закажан состанок на Советодавната група граѓани на Општина Делчево 1549
9 Соопштение за првата теристичка (од земја) аеросолна дезинсекција против комарци со УЛВ метода за 2014 година 1655
10 СООПШТЕНИЕ за ЈАВНА РАСПРАВА 2669
11 СООПШТЕНИЕ за ЈАВНА РАСПРАВА 1727
12 Апел за спроведување на донаторска акција 1909
13 Соопштение 1625
14 Соопштение за Урбана заедница на Трети реон во Делчево 1862
15 Повторен оглас за невработени лица 2030
16 Јавен оглас за невработени лица 2044
17 Вапцарови бранувања во чест на големиот македонски поет 1787
18 Ке се одржи редовната годишна средба "Можности и потреби на граѓанскиот сектор во општина Делчево" за 2012 1613
19 Меѓународен кошаркарски турнир "Трофеј на Делчево 2011" 1857
20 Работилница за трансгранична соработка на етно начин 1891
21 Продолжува проектот за реализација на Бесплатни ортопедски прегледи во Делчево 2093
22 О Г Л А С За продажба на ствари сопственост на Општина Делчево со јавно наддавање 1850
23 ОГЛАС За продажба на ствари сопственост на Општина Делчево со јавно наддавање по втор пат 1933
24 Оглас за доделување линии за вршење на превоз 1926
25 Соопштение за бесплатните ортопедски прегледи за 28.05.2011 1639
26 Соопштение од општина Крива Паланка 1943
27 Соопштение за одбележување на 135 годишнината од Разловечкото востание 2531
28 Известување за Урбана заедницана 2-ри реон 1689
29 Соопштение за 1-ви мај 1585
30 Соопштение од општина Пехчево 1624
31 Меѓународен пријателски тест натпревар на КК Клубски 1772
32 Гостување на КУД Танец во Делчево 1829
33 Организација на традиционална велигденска изложба 1543
34 ИНФОРМАЦИЈА За кандидатите кои конкурирале на јавниот конкурс за членови на комисии за пописен реон, реонски инструктори и реонски попишувачи 1453
35 Објавен е повик за доделување на финансиски сретства во рамките на ИПАРД програмата 2028
36 Соопштение за попис 2011 год. 1803
37 Покана за трибина Партнер 1522
38 Стартува Кошаркарскиот куп за жени во Делчево 1504
39 Соопштение и покана за одбележување на 4-ти Мај-108 години од смртта на Гоце Делчев 1611
40 Соопштение и покана за празнување на 4-ти Февруари-139 години од раѓањето на Гоце Делчев 1659
41 П О К А Н А за свечено пуштање во употреба на улица и патишта 1543
42 Соопштение по повод поставување на камен темелник на нова спортска сала 1270
43 П О К А Н А 1219
44 Анкета за усвојување на ДУП во Централно гратско подрачје 1558
45 Соопштение по повод чествувањето на 23 Октомври- Денот на македонската револуционерна борба 1231
46 Соопштение за објавен прашалник 1247
47 Соопштение за постапката за основање и работа на заедница на сопственици на посебните делови во станбените згради 1434
48 Соопштение за патување за Крушево за илинден 2010 1424
49 Трка за светска хармонија 1398
50 Соопштение за доделена парична помош за новороденчиња 1399
51 Сооштение од Црвен крст-Делчево 1595
52 Соопштенија за месна заедница-Ѕвегорска река 1381
53 Соопштение за волонтери 1370
54 Соопштение за месни заедници 1286

Последни актуелни информации

Објавено на 24 Март 2017, 12.17 од Д.Чапевски
2017-03-24-11-19-09 Се известуваат жителите на општина Делчево дека следејќи ги состојбите предизвикани од пожарите на отворен простор, а имајќи го во предвид претстојниот пролетен и летен период, започнувањето на...
Објавено на 20 Март 2017, 12.12 од Д.Чапевски
2017-03-20-11-13-07  Во рамките на проектот „Соработка помеѓу полицијата и локалното население “ имплементиран од страна на ОБСЕ -  Мисијата во Скопје, преку Одделението за соработка со полицијата и локалното...
Објавено на 09 Март 2017, 13.18 од Д.Чапевски
2017-03-09-12-28-08 Финализираа градежните работи за изградба на тротоарска патека од десната страна на улицата "Мито Хаџивасилев Јасмин" на потегот од раскрсницата кај ветеринарната станица кон Урбаната заедница „Стар...
Објавено на 08 Март 2017, 13.58 од Д.Чапевски
2017-03-08-13-06-23 Претседателот на Владата на Република Македонија, Емил Димитриев, денеска  реализираше работна посета во Делчево. Во рамки на посетата Премиерот Димитриев  ги посети новоизградените простории...
Објавено на 08 Март 2017, 11.37 од Д.Чапевски
-2-22-2016-2021     На ден 07.03.2017г во просториите на Спомен дом ,АСНОМ,, ( сала на совет ) со почеток во 11:00 часот се одржа  Јавната презентација воедно и почеток на Јавна анкета за Предлог...
Објавено на 07 Март 2017, 09.31 од Д.Чапевски
-48- 48.седница на Советот на Општина Делчево ќе се одржи на 14.03.2017 (вторник) во ООУ „Ванчо Прке“ со почеток во 14.00 часот. За седницата е предложен следниот Дневен ред -Усвојување на Записникот од...
Објавено на 03 Март 2017, 08.26 од Д.Чапевски
2017-03-03-07-35-14  Денеска во Делчево се одржа  втората Работилница за креирање на локална стратегија за социјална инклузија на млади и жени која исто така е во рамки на проектот Македонска активна платформа за...
Објавено на 02 Март 2017, 09.24 од Д.Чапевски
2017-03-02-08-30-12 Врз основа на член 35 став 3 од Законот за просторно и урбанистичко планирање (Сл.Весник на РМ бр.199/14, 44/15),член 50 точка 4 од Законот за локална самоуправа ("Сл.весник на РМ" бр.5/02), член 107 од...
Објавено на 01 Март 2017, 13.15 од Д.Чапевски
2017-03-01-12-21-17 На официјална прес-конференција во банкет салата на хотел „Македонија“ градоначалниците на Делчево и Благоевград  го означија почетокот на реализацијата на проектот  “Енергетски ефикасно...
Објавено на 27 Февруари 2017, 13.03 од Д.Чапевски
2017-02-27-12-07-39 Покана за учество на прес конференција за отварање на проект “Енергетски ефикасно осветлување во регионот Благоевград-Делчево” Ref. № CB006.1.11.114. Почитувани граѓани, претставницина медиуми, колеги...
Објавено на 23 Февруари 2017, 18.48 од Д.Чапевски
2017-02-24-07-50-26 Со интонирањето на химната на Р.Македонија во спортската сала при СОУ „Методи Митевски – Брицо“ започна официјалниот дел од програмата за одржување на Државното првенство во ФУТСАЛ за средни ...
Објавено на 21 Февруари 2017, 09.14 од Д.Чапевски
2017-02-21-08-17-43 Со одлука на Извршниот одбор на ФЕДЕРАЦИЈАТА НА УЧИЛИШЕН СПОРТ НА МАКЕДОНИЈА донесена на 16.02.2017 година, за прв пат Државното првенство во ФУТСАЛ за средни  училишта во машка  конкуренција...
Објавено на 17 Февруари 2017, 12.05 од Д.Чапевски
-73- Со традиционалниот планинарски марш општина Делчево ќе ја одбележи 73 годишнината од реализацијата на февруарскиот поход во 1944 година.Овој значаен настан од македонската понова историја одиграл...
Објавено на 16 Февруари 2017, 14.48 од Д.Чапевски
2017-02-16-13-54-14 Денес со почеток во 11.00 часот во салата на ООУ „Ванчо Прке“ се одржа завршен настан на кој беа презентирани резултатите од Проектот на УСАИД за општински стратегии за климатски промени, спроведуван од...
Објавено на 15 Февруари 2017, 15.05 од Д.Чапевски
-47- 47.седница на Советот на Општина Делчево ќе се одржи на 22.02.2017 (среда) во ООУ „Ванчо Прке“ со почеток во 14.00 часот. За седницата е предложен следниот Дневен ред -Усвојување на...
Објавено на 13 Февруари 2017, 12.08 од Д.Чапевски
2017-02-13-11-12-43 Во рамки на проектот МАПСИ Македонска активна платформа за социјална инклузија, во петокот на 10.02.2017 година се одржа првата од трите предвидени работилници за социјална инклузија на млади и жени. На...
Објавено на 09 Февруари 2017, 15.40 од Д.Чапевски
2017-02-09-14-43-44 Градоначалникот Дарко Шехтански на средбата со учениците од гимназијата „Методи Митевски – Брицо“ која денес се одржа во неговиот кабинет  ја имаше можноста да ги додели стипендиите на најдобрите...
Објавено на 04 Февруари 2017, 11.01 од Д.Чапевски
-145------ Денес 04.02.2017 година се навршуваат 145 години од раѓањето на идеологот, организатор и водач на македонското револуционерно националноослободително движење кон крајот на XIX и почетокот на XX...
Објавено на 03 Февруари 2017, 09.01 од Д.Чапевски
-145-   Во сабота, 04.02.2017 година се навршуваат 145 години од раѓањето на големиот револуционер и идеолог на македонско револуционерно дело - Гоце Делчев. По тој поводделегации на Општина Делчево...
Објавено на 02 Февруари 2017, 09.22 од Д.Чапевски
2017-02-13-08-26-44  По завршувањето на рехабилитацијата на дел од улица "Мито Хаџивасилев Јасмин" на спој со улицата "Маршал Тито"  и изградбата на нов армирано-бетонски потпорен ѕид од страната на ендекот со...

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес561
mod_vvisit_counterВчера608
mod_vvisit_counterОваа недела2478
mod_vvisit_counterПретходна недела5360
mod_vvisit_counterОвој месец24783
mod_vvisit_counterПретходен месец31155
mod_vvisit_counterВкупно1490456

Присутни online: 12
Ваша IP: 184.73.55.221
,
Денес: Мар 30, 2017

Интерактивни мапи

Плански региони во Р.М.