Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Повторен оглас за невработени лица

Печати PDF

Категорија-Минати соопштенија

Агенцијата за вработување на Република Македонија, врз основа на Оперативниот план за активните програми  и мерки за вработување за 2012 година и Програмата за работа на Република Македонија 2011-2015 година, повторно објави оглас за доделување на финансиска подршка во рамки на Програмата за самовработување на невработени лица.

Огласот трае во периодот од 01.02.2012-07.02.2012 година. За повеке информации во врска со огласот заинтересираните лица можат да се обратат во Центарот за вработување во Делчево. 

Текстот на огласот е достапен на сл. линк тука.

 

Share/Save/Bookmark

Коментирај

Коментари кои не се поврзани со текстот што е објавен, нема да се објавуваат.
Коментари кои содржат навредлива содржина по било која основа нема да се објавуваат.
Коментари кои содржат несоодветни зборови нема да се објавуваат.
Коментари кои се упатени на други коментари а се со содржина која не е поврзана со содржината на текстот на статијата нема да се објавуваат.


Последни актуелни информации

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес1599
mod_vvisit_counterВчера1752
mod_vvisit_counterОваа недела10039
mod_vvisit_counterПретходна недела16534
mod_vvisit_counterОвој месец51080
mod_vvisit_counterПретходен месец58421
mod_vvisit_counterВкупно2889544

Присутни online: 24
Ваша IP: 34.238.189.171
,
Денес: Авг 23, 2019