Конкурси за гимназијалци за учебна 2009/2010 год

Печати
Ниво на корисникот: / 1
НајлошоНајдобро 

Минати конкурси

За доделување на стипендии:

ЗА УЧЕНИЦИ ОД СРЕДНО ОБРАЗОВАНИЕ

Општина Делчево доделува парични стипендии за ученици од средно образование во гимназијата М.М.Брицо.

Текстот на конкурсот во PDF форма можете да го превземете тука.

Share/Save/Bookmark