Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Тековни конкурси

ЈАВЕН ПОВИК за доделување на финансиска помош на спортски клубови, спортски здруженија и правни лица во областа на спортот од Општина Делчево за 2018 година

Со цел да се зацврсти и унапреди соработката на Општината со спортските организациии да се придонесе во развојот на спортот на локално ниво, Општина Делчево ќе врши распределба на средства од Буџетот на Општината за 2018 година кои сенаменетизфинансиска помош  на спортски клубови, спортски здруженија и  правни лица во областа на спортот согласноПравилникот за условитеначинот и постапкатаза доделување на финансиска помош на спортски клубови, спортски здруженијаправни лица во областа на спортот и здруженија на граѓани (Сл.гласник на Општина Делчево бр.2/2018) и согласно утврдените критериуми објавени во овој повик.

Се повикуваат ситеспортски клубови, спортски здруженија, спортски клубови во рамките на основните училишта и средното училиште и  правни лица во областа на спортот кои се  регистриранина подрачјето на Општина Делчево, да достават свои апликации во предвидениот рок. 

За подетални информации можете да го прочитате Јавниот повик на следниот линк

 ПРИЈАВА За аплицирање на јавен повик за доделување на финансиска помош на спортски клубови, спортски здруженија иправни лица во областа на спортот од Општина Делчево за 2018 година


Share/Save/Bookmark

Коментирај

Коментари кои не се поврзани со текстот што е објавен, нема да се објавуваат.
Коментари кои содржат навредлива содржина по било која основа нема да се објавуваат.
Коментари кои содржат несоодветни зборови нема да се објавуваат.
Коментари кои се упатени на други коментари а се со содржина која не е поврзана со содржината на текстот на статијата нема да се објавуваат.


Последни актуелни информации

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес261
mod_vvisit_counterВчера1469
mod_vvisit_counterОваа недела3531
mod_vvisit_counterПретходна недела10640
mod_vvisit_counterОвој месец28735
mod_vvisit_counterПретходен месец40057
mod_vvisit_counterВкупно1880238

Присутни online: 15
Ваша IP: 54.166.152.187
,
Денес: Мар 21, 2018