Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Видео центар

Филтер      Прикажи #  
# Наслов на артиклот Датум Кликови
1 Емисија "Талкачи" на Македонската телевизија за Делчево Четврток, 16 Јануари 2014 11008
2 Прес:11.12.2013 год.-Реконструкција на водовод во Дeлчево Среда, 11 Декември 2013 1846
3 Прес центар: 04.12.2013 година Среда, 04 Декември 2013 1891
4 Прес центар: 29.11.2013 година Петок, 29 Ноември 2013 1955
5 Природни реткости и знаменитости во Делчево-Талкачи-сезона 3, втор дел Петок, 29 Ноември 2013 1760
6 Природни реткости и знаменитости во Делчево-Талкачи-сезона 3, прв дел Петок, 29 Ноември 2013 1660
7 Кукуље и Свети води-"Талкачи" на МТВ, сезона 1-Тработивиште Петок, 29 Ноември 2013 2060
8 Видео: 27.11.2013-Акција "Ден на дрвото" Петок, 29 Ноември 2013 1611
9 Прес 26.11.2013.Најава за Ден на дрвото Четврток, 28 Ноември 2013 1974
10 Изјави, Собор Св.Архангел Михаил, с.Драмче 2013 Четврток, 28 Ноември 2013 1583
11 Собор "Св.Архангел Михаил", 2013, с.Драмче, Делчево Четврток, 28 Ноември 2013 1696
12 Прес најава за работилница од областа на безбедноста Четврток, 28 Ноември 2013 1508
13 Прес центар:25 11 2013 година Четврток, 28 Ноември 2013 1843
14 Камен темелник на Детска градинка "Весели цветови"-Делчево Четврток, 28 Ноември 2013 1814
15 Прес:Безбедност во сообраќај 14.11.2013 год. Четврток, 28 Ноември 2013 1546
16 Изјава за изградба на новите спортски терени во дворот на ООУ Ванчо Прќе Четврток, 04 Јули 2013 1874
17 Настап на АКУД "Мирче Ацев"-Скопје во Делчево Петок, 31 Мај 2013 2058
18 Видео анимации од Презентација на Парцели на државно неизградено градежно земјиште објавено за оттуѓување Недела, 12 Мај 2013 1956
19 Видео: Делчево се поклони пред ликот и делото на својот патрон Сабота, 04 Мај 2013 1838
20 Општина Делчево во емисијата "Плетенка" на МТВ Четврток, 02 Мај 2013 3139
21 Доделено Уверението за избор на градоначалник на Делчево на Дарко Шехтански Вторник, 16 Април 2013 2553
22 Видео: Општина Делчево на програмата на Алфа телевизија Недела, 03 Февруари 2013 3561

Последни актуелни информации

Објавено на 24 Март 2017, 12.17 од Д.Чапевски
2017-03-24-11-19-09 Се известуваат жителите на општина Делчево дека следејќи ги состојбите предизвикани од пожарите на отворен простор, а имајќи го во предвид претстојниот пролетен и летен период, започнувањето на...
Објавено на 20 Март 2017, 12.12 од Д.Чапевски
2017-03-20-11-13-07  Во рамките на проектот „Соработка помеѓу полицијата и локалното население “ имплементиран од страна на ОБСЕ -  Мисијата во Скопје, преку Одделението за соработка со полицијата и локалното...
Објавено на 09 Март 2017, 13.18 од Д.Чапевски
2017-03-09-12-28-08 Финализираа градежните работи за изградба на тротоарска патека од десната страна на улицата "Мито Хаџивасилев Јасмин" на потегот од раскрсницата кај ветеринарната станица кон Урбаната заедница „Стар...
Објавено на 08 Март 2017, 13.58 од Д.Чапевски
2017-03-08-13-06-23 Претседателот на Владата на Република Македонија, Емил Димитриев, денеска  реализираше работна посета во Делчево. Во рамки на посетата Премиерот Димитриев  ги посети новоизградените простории...
Објавено на 08 Март 2017, 11.37 од Д.Чапевски
-2-22-2016-2021     На ден 07.03.2017г во просториите на Спомен дом ,АСНОМ,, ( сала на совет ) со почеток во 11:00 часот се одржа  Јавната презентација воедно и почеток на Јавна анкета за Предлог...
Објавено на 07 Март 2017, 09.31 од Д.Чапевски
-48- 48.седница на Советот на Општина Делчево ќе се одржи на 14.03.2017 (вторник) во ООУ „Ванчо Прке“ со почеток во 14.00 часот. За седницата е предложен следниот Дневен ред -Усвојување на Записникот од...
Објавено на 03 Март 2017, 08.26 од Д.Чапевски
2017-03-03-07-35-14  Денеска во Делчево се одржа  втората Работилница за креирање на локална стратегија за социјална инклузија на млади и жени која исто така е во рамки на проектот Македонска активна платформа за...
Објавено на 02 Март 2017, 09.24 од Д.Чапевски
2017-03-02-08-30-12 Врз основа на член 35 став 3 од Законот за просторно и урбанистичко планирање (Сл.Весник на РМ бр.199/14, 44/15),член 50 точка 4 од Законот за локална самоуправа ("Сл.весник на РМ" бр.5/02), член 107 од...
Објавено на 01 Март 2017, 13.15 од Д.Чапевски
2017-03-01-12-21-17 На официјална прес-конференција во банкет салата на хотел „Македонија“ градоначалниците на Делчево и Благоевград  го означија почетокот на реализацијата на проектот  “Енергетски ефикасно...
Објавено на 27 Февруари 2017, 13.03 од Д.Чапевски
2017-02-27-12-07-39 Покана за учество на прес конференција за отварање на проект “Енергетски ефикасно осветлување во регионот Благоевград-Делчево” Ref. № CB006.1.11.114. Почитувани граѓани, претставницина медиуми, колеги...
Објавено на 23 Февруари 2017, 18.48 од Д.Чапевски
2017-02-24-07-50-26 Со интонирањето на химната на Р.Македонија во спортската сала при СОУ „Методи Митевски – Брицо“ започна официјалниот дел од програмата за одржување на Државното првенство во ФУТСАЛ за средни ...
Објавено на 21 Февруари 2017, 09.14 од Д.Чапевски
2017-02-21-08-17-43 Со одлука на Извршниот одбор на ФЕДЕРАЦИЈАТА НА УЧИЛИШЕН СПОРТ НА МАКЕДОНИЈА донесена на 16.02.2017 година, за прв пат Државното првенство во ФУТСАЛ за средни  училишта во машка  конкуренција...
Објавено на 17 Февруари 2017, 12.05 од Д.Чапевски
-73- Со традиционалниот планинарски марш општина Делчево ќе ја одбележи 73 годишнината од реализацијата на февруарскиот поход во 1944 година.Овој значаен настан од македонската понова историја одиграл...
Објавено на 16 Февруари 2017, 14.48 од Д.Чапевски
2017-02-16-13-54-14 Денес со почеток во 11.00 часот во салата на ООУ „Ванчо Прке“ се одржа завршен настан на кој беа презентирани резултатите од Проектот на УСАИД за општински стратегии за климатски промени, спроведуван од...
Објавено на 15 Февруари 2017, 15.05 од Д.Чапевски
-47- 47.седница на Советот на Општина Делчево ќе се одржи на 22.02.2017 (среда) во ООУ „Ванчо Прке“ со почеток во 14.00 часот. За седницата е предложен следниот Дневен ред -Усвојување на...
Објавено на 13 Февруари 2017, 12.08 од Д.Чапевски
2017-02-13-11-12-43 Во рамки на проектот МАПСИ Македонска активна платформа за социјална инклузија, во петокот на 10.02.2017 година се одржа првата од трите предвидени работилници за социјална инклузија на млади и жени. На...
Објавено на 09 Февруари 2017, 15.40 од Д.Чапевски
2017-02-09-14-43-44 Градоначалникот Дарко Шехтански на средбата со учениците од гимназијата „Методи Митевски – Брицо“ која денес се одржа во неговиот кабинет  ја имаше можноста да ги додели стипендиите на најдобрите...
Објавено на 04 Февруари 2017, 11.01 од Д.Чапевски
-145------ Денес 04.02.2017 година се навршуваат 145 години од раѓањето на идеологот, организатор и водач на македонското револуционерно националноослободително движење кон крајот на XIX и почетокот на XX...
Објавено на 03 Февруари 2017, 09.01 од Д.Чапевски
-145-   Во сабота, 04.02.2017 година се навршуваат 145 години од раѓањето на големиот револуционер и идеолог на македонско револуционерно дело - Гоце Делчев. По тој поводделегации на Општина Делчево...
Објавено на 02 Февруари 2017, 09.22 од Д.Чапевски
2017-02-13-08-26-44  По завршувањето на рехабилитацијата на дел од улица "Мито Хаџивасилев Јасмин" на спој со улицата "Маршал Тито"  и изградбата на нов армирано-бетонски потпорен ѕид од страната на ендекот со...

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес561
mod_vvisit_counterВчера608
mod_vvisit_counterОваа недела2478
mod_vvisit_counterПретходна недела5360
mod_vvisit_counterОвој месец24783
mod_vvisit_counterПретходен месец31155
mod_vvisit_counterВкупно1490456

Присутни online: 12
Ваша IP: 184.73.55.221
,
Денес: Мар 30, 2017

Интерактивни мапи

Плански региони во Р.М.