Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 

Актуелно - Актуелности

Општина Делчево ги известува сите граѓани дека на ден 23.07.2013 година(Вторник) во период од 05:00 часот -07:00 часот наутро, согласно Програмата за превентивни мерки за заштита на здравјето на населението 2013 година ќе се изврши втора авионска апликација за заштита од комарци.

Им се препорачува на граѓаните кои поседуваат пчелни семејства да си превземат соодветни мерки за заштита. 

Share/Save/Bookmark