Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 

Актуелно - Актуелности

pred4 resize pred1 resize

Екипи на ЈПКД „Брегалница“ Делчево деновиве активно работат на уредување на обрасната тревна површина која се наоѓа на меѓународниот пат А3 на делницата кај плацот на ЈПШС „ГОЛАК“ Делчево.

Станува збор за уредување на тротоар со бекатон плочки во должина од 50 метри, и широчина од  140 центиметри. Со ова уредување се овозможува на жителите кои гравититраат во овој дел од градот безопасно да ја минуваат оваа делница, со што драстично се зголемува безбедноста на пешаците кои до неодамна беа приморани да се движат директно по коловозната линија на меѓународниот пат А3.

 IMG 2384_resize IMG 2385_resize

IMG 2387_resize IMG 2388_resize

Share/Save/Bookmark