Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 

Актуелно - Актуелности

До жителите на село Габрово

Известување

Почитувани, ги известуваме жителите на село Габрово дека во среда 01.10.2014 год. во периодот од 08.00 h до 18.00 h ќе се врши асфалтирање на новата улица од страна на фирмата изведувач.

За таа цел потребно е на централната улица во селото на потегот од селските гробишта до џамијата да не се врши паркирање на индивидуални моторни возила поради обезбедување на неопходната сообраќајна проточност за камионите со асфалт.

Ве замолуваме за разбирање.

Со почит,

ОПШТИНА ДЕЛЧЕВО

Share/Save/Bookmark

Коментирај

Коментари кои не се поврзани со текстот што е објавен, нема да се објавуваат.
Коментари кои содржат навредлива содржина по било која основа нема да се објавуваат.
Коментари кои содржат несоодветни зборови нема да се објавуваат.
Коментари кои се упатени на други коментари а се со содржина која не е поврзана со содржината на текстот на статијата нема да се објавуваат.


Последни актуелни информации

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес1581
mod_vvisit_counterВчера1752
mod_vvisit_counterОваа недела10021
mod_vvisit_counterПретходна недела16534
mod_vvisit_counterОвој месец51062
mod_vvisit_counterПретходен месец58421
mod_vvisit_counterВкупно2889526

Присутни online: 22
Ваша IP: 34.238.189.171
,
Денес: Авг 23, 2019