Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 

Актуелно - Актуелности

 MG_6240_resize

Секоја година, првата седмица од месец октомври им се посветува на децата под мотото Детска недела. По тој повод денес 09.10.2014 година, дечињата од детската градинка Весели Цветови беа во посета на  Општина Делчево и градоначалникот  Дарко Шехтански. Видно воодушевени од својата прва посета на Општина Делчево дечињата ја искористија можноста пред градоначалникот да изрецитираат неколку песнички поврзани со Неделата на детето меѓу кои и „Правата на Детето“.
Детската недела со разни активности се одбележува во сите држави членки на ООН во првата полна недела од месецот октомври.

 MG_6238_resize  MG_6235_resize

 MG_6233_resize

Share/Save/Bookmark