Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 

Актуелно - Актуелности

Promo plakat

Во организација на Општина Делчево во рамки на културно-уметничката програма за ова лето се најавуваат низа настани и манифестации. Оваа година за 3 јули 2015 година е најавено второто издание на фестивалот „Во Делчево под Ѕвездите“. 

Фестивалот ќе се одржи на летната сцена во Градскиот парк со почеток во 20.00 часот.

Гости на овој рок спектакал се:

Share/Save/Bookmark