Ниво на корисникот: / 2
НајлошоНајдобро 

Актуелно - Актуелности

mosqito

Општина Делчево ги известува граѓаните дека на 9 и 10 јули 2015 година, во раните утрински часови, стручни екипи од ЈЗУ,,Центар за јавно здравје,,Скопје ќе извршат теристичка(од земја) аеросолна дезинсекција против комарци со УЛВ метода, односно ќе се спроведе планираното јулско прскање против комарци. Оваа активност ќе се изведе во следите предвидени атари:

Посебно се известуваат сопствениците на пчелни семејства да превземат соодветни и неопходни мерки за заштита на нивните пчелни семејства од евентуалните последици кои можат да настанат од предвиденото теристичко прскање со аеросолни препарати.

Share/Save/Bookmark