Ниво на корисникот: / 1
НајлошоНајдобро 

Актуелно - Актуелности

НУЦК „Никола Ј. Вапцаров“ годинава традиционално во рамки на регионалните средби на музички групи и оркестри ја организира и вечерта на староградски песни „Серенада 2015“. Овој културно-уметнички настан е предвидено да се одржи во реконструираната кино сала во Делчево со почеток во 19.00 часот во четврток (15.10.2015 година). Киносалата е затоплена, а влезот е слободен.
За настанот е предвидена следната програма:

Share/Save/Bookmark