Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 

Актуелно - Актуелности

DSC 0029_resize

По повод новогодишните празници кои претсотјат, градоначалникот Горан Трајковски ги посети најмалите – дечињата од детската градинка „Весели Цветови“ Делчево. Тој на сите дечиња во придружба на дедо мраз им подели новогодишни пакетчиња. Видно возбудени дечињата ја изразија својата благодарност преку пеење новогодишни песнички и најразлични забавни игри. Воедно во склоп на програмата се одржа и традиционалната предновогодишна претстава во организација на наставничките и негувателките од ОЈУДГ „Весели Цветови“ Делчево.

И годинава традиционално новогодишните пакетчиња се обезбедени од општинскиот буџет така и во соработка со приватните стопанственици од Делчево како и фирми и компании соработници на Општина Делчево од други градови.

DSC 0016_resize_1 DSC 0022_resize

DSC 0019_resize

DSC 0026_resize

DSC 0025_resize

Share/Save/Bookmark