Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 

Актуелно - Актуелности

4.2.2018 146godini_odragjanje_goce

По повод 146 годишнината од раѓањето на великанот на македонската револуционерна борба - Гоце Делчев, во недела (4.2.2018 година) ќе се одржи настан за чествување на овој голем ден. Настанот ќе започне со почеток во 10:00 часот во центарот на градот на споменикот на Гоце Делчев. Ќе биде прочитан пригоден реферат за ликот, делото и значењето на овој великан од македонската историографија, а потоа ќе бидат положени букети од свежо цвеќе на споменикот од страна на претставници на Општина Делчево, локални институции, училишта, невладини организации и здруженија на граѓани.

Share/Save/Bookmark