Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 

Актуелно - Актуелности

wather

Општина Делчево информира дека поради дефект на водоводната линија на улиците „Лика Чопова“ и „Ленинова“ во населбата Ново Делчево, денеска во периодот од 08 до 15 часот ќе има прекин во водоснабдувањето на овие улици. Екипите на ЈПКД „Брегалница“ интензивно работат на санирање на дефектот.

Share/Save/Bookmark