Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 

Актуелно - Актуелности

DSC 0001_resize

Градоначалникот Горан Трајковски денеска оствари средба со претседателот на  Организацијата на резервни офицери на РМ, проф. Ѓорги Малковски со цел градење идна соработка  и  вклучувањето на Општина Делчево во заедничките одбележување на значајни настани и личности од Делчево и Македонија.

Професорот Малковски истакна дека Општина Делчево може да биде активно вклучено во активностите на Организацијата и при организирање маршеви, семинари, предавања  од одбранбената област.

-Посебно беше потенцирано да се организираат предавања од областа на мигрантската криза и економската војна, но и да се организираат боеви гаѓања на територијата на Општина Делчево во соработка со МВР и ГШ на АРМ, истакна Малковски.

Градоначалникот Трајковски потенцирајќи го значењето на оваа Организација изрази задоволство од соработката и најави поддршка за активностите на оваа организација во Делчево.

Организацијата на резервни старешини на РМ постои од 1952 година и во неа членуваат 5000 резервни офицери. 

DSC 0003_resize

Share/Save/Bookmark

Коментирај

Коментари кои не се поврзани со текстот што е објавен, нема да се објавуваат.
Коментари кои содржат навредлива содржина по било која основа нема да се објавуваат.
Коментари кои содржат несоодветни зборови нема да се објавуваат.
Коментари кои се упатени на други коментари а се со содржина која не е поврзана со содржината на текстот на статијата нема да се објавуваат.


Последни актуелни информации

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес262
mod_vvisit_counterВчера1469
mod_vvisit_counterОваа недела3532
mod_vvisit_counterПретходна недела10640
mod_vvisit_counterОвој месец28736
mod_vvisit_counterПретходен месец40057
mod_vvisit_counterВкупно1880239

Присутни online: 15
Ваша IP: 54.166.152.187
,
Денес: Мар 21, 2018