Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 

Актуелно - Актуелности

Шестата седница на Советот на Општина Делчево ќе се одржи на 01.03.2018 година (четврток) во ООУ „Ванчо Прке“ со почеток во 16.00 часот.

 За седницата e предложен следниот

Дневен ред

I

1.Одлука за согласност на Одлуката за заложување на недвижен имот сопственост на ЈПКД „ Брегалница“-Делчево како гаранција за исполнување на обврска на даночен долг број 0202-107/7 од 27.02.2018 година, донесена од Управниот одбор на ЈПКД „Брегалница“.

Образлагач: Розета Цонева-ВД Директор на ЈПКД „Брегалница“ и Марија Сумрачка одговорен сметководител.

II

Присуството на членовите на Советот на Општина Делчево е задолжително, а секое отсуство потребно е да се пријави кај Претседателот на Советот на Општина Делчево.

 Број 09-378/1
28.02.2018 година
Делчево

СОВЕТ НА ОПШТИНА ДЕЛЧЕВО
Претседател,
Драган Маневски

Share/Save/Bookmark

Коментирај

Коментари кои не се поврзани со текстот што е објавен, нема да се објавуваат.
Коментари кои содржат навредлива содржина по било која основа нема да се објавуваат.
Коментари кои содржат несоодветни зборови нема да се објавуваат.
Коментари кои се упатени на други коментари а се со содржина која не е поврзана со содржината на текстот на статијата нема да се објавуваат.


Последни актуелни информации

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес263
mod_vvisit_counterВчера1469
mod_vvisit_counterОваа недела3533
mod_vvisit_counterПретходна недела10640
mod_vvisit_counterОвој месец28737
mod_vvisit_counterПретходен месец40057
mod_vvisit_counterВкупно1880240

Присутни online: 16
Ваша IP: 54.166.152.187
,
Денес: Мар 21, 2018