Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 

Актуелно - Актуелности

Со цел да се зацврсти и унапреди соработката на Општината со граѓанските организации, Општина Делчево ќе врши распределба на средства од Буџетот на Општината за 2018 година кои се наменети зa финансиска помош  на здруженија на граѓани согласно Правилникот за условите, начинот и постапката за доделување на финансиска помош на спортски клубови, спортски здруженија, правни лица во областа на спортот и здруженија на граѓани (Сл.гласник на Општина Делчево бр.2/2018) и согласно утврдените критериуми објавени во овој повик.
Се повикуваат сите граѓански здруженија кои се  регистрирани на подрачјето на Општина Делчево, да достават свои апликации во предвидениот рок. 

За подетални информации прочитајте го јавниот повик на следниот ЛИНК

Доколку сте заинтересирани да аплицирате потребно е да ја пополните следната пријава , како и ИЗЈАВА дека немате одобрено и  добиено финансиски средства од други институции, организации или други извори на средства, а што би значело двојно финансирање на истите активности од различни извори

Share/Save/Bookmark

Коментирај

Коментари кои не се поврзани со текстот што е објавен, нема да се објавуваат.
Коментари кои содржат навредлива содржина по било која основа нема да се објавуваат.
Коментари кои содржат несоодветни зборови нема да се објавуваат.
Коментари кои се упатени на други коментари а се со содржина која не е поврзана со содржината на текстот на статијата нема да се објавуваат.


Последни актуелни информации

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес267
mod_vvisit_counterВчера1469
mod_vvisit_counterОваа недела3537
mod_vvisit_counterПретходна недела10640
mod_vvisit_counterОвој месец28741
mod_vvisit_counterПретходен месец40057
mod_vvisit_counterВкупно1880244

Присутни online: 18
Ваша IP: 54.166.152.187
,
Денес: Мар 21, 2018