Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 

Актуелно - Актуелности

ченто1 resize

Општина Делчево и ЈЛБ „Илинден“ имаат чест да Ве поканат на изложбата „Ченто-биографија низ фотографија“ од историчарот Рубинчо Белчески од НУ Завод и заштита на спомениците и Музеј Прилеп, а по повод 23 Април, Светскиот ден на книгата.
23.04.2018 Спомен-дом АСНОМ, почеток 13,30 часот

Програма:
13.30 часот - Отворање на изложбата „Ченто-биографија низ фотографија“
13.45 часот - Доделување награди по повод Светскиот ден на книгата
- Доделување награди за најредовен и највозрасен читател;
- Доделување награди од литрературниот конкурс „Книгата мост меѓу зборот и читателот“.
14:00 часот - Промоција на книгата „Книгата мојот тивок другар“ (промотори Миле Ѓорѓијоски и Анита Петровска)

ченто2 resize

Share/Save/Bookmark