Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 

Актуелно - Актуелности

DSC 0002_resize

Во кратка работна посета на општина Делчево беше заменик министерот во  Владата на Р.Македонија за образование Петар Атанасов.Целта на посетата беше   заеднички  работен состанок со Советникот за образование во Општина Делчево  Ванчо Новоселски и  директорите на општинските училишта од  Делчево и Македонска Каменица.  Состанокот се одржа во просториите на средното општинско училиште „Методи Митевски Брицо“. На состанокот се разговараше за  активностите  од страна на директорите  во училиштата  за успешен почеток на учебната 2018/2019  година и реализација на годишните програми .
        Заменик министерот  Атанасов беше запознат и со одрадени  проблеми во образовниот процес за кои се дадени и одредени предлози  и сугестиии од страна на директорите на училиштата како и за готови проекти за кои што се очекува реализација на истите.

DSC 0005_resize

DSC 0009_resize

Share/Save/Bookmark

Коментирај

Коментари кои не се поврзани со текстот што е објавен, нема да се објавуваат.
Коментари кои содржат навредлива содржина по било која основа нема да се објавуваат.
Коментари кои содржат несоодветни зборови нема да се објавуваат.
Коментари кои се упатени на други коментари а се со содржина која не е поврзана со содржината на текстот на статијата нема да се објавуваат.


Последни актуелни информации

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес1124
mod_vvisit_counterВчера2377
mod_vvisit_counterОваа недела13497
mod_vvisit_counterПретходна недела18543
mod_vvisit_counterОвој месец52747
mod_vvisit_counterПретходен месец73356
mod_vvisit_counterВкупно2608753

Присутни online: 39
Ваша IP: 54.235.4.196
,
Денес: Апр 20, 2019