Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Завршена изградбата на крак на улицата Голачка во 1-ви реон

Печати PDF

IMG 4219_resize

Финишираше изградбата на крак на улицата Голачка во населбата 1-ви реон во Делчево, во рамки на спроведената Јавна набавка за изградба на улици и пристапни патеки во Делчево за 2012 година.

IMG 4223_resize IMG 4228_resize

Со изградбата на овој крак на улицата во голема мерка се подобрува стандардот на живеење на граѓаните на оваа улица, кои во минатото мораа по кал да газат при нивното секојдневно егзистирање. Со решавање на наклоните на нивелетата на улицата исто така подобрена е и состојбата со атмосферските води кои предизвикуваа несакана состојба на домаќинствата под улицата.

Изведувач на градежните работи е фирмата-најповолен понудувач од Скопје, со сретства од Буџетот на општина Делчево.

Повеќе инфо на сл. линк тука.

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес1763
mod_vvisit_counterВчера2769
mod_vvisit_counterОваа недела7443
mod_vvisit_counterПретходна недела17154
mod_vvisit_counterОвој месец46324
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3301850

Присутни online: 28
Ваша IP: 3.233.221.149
,
Денес: Фев 19, 2020