Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Одржана трибина во соработка на АПВ Партнер и ЕЛС Делчево

Печати PDF

Thumbnail image

Во организација на Агенцијата за привремени вработувања „Партнер„ од Скопје а во соработка со Општина Делчево на 24.02.2011 г. со почеток во 11 часот во малата сала во Спомен домот АСНОМ се одржа трибина на тема: „ Привремените вработувања нов флексибилен начин на ангажирање на работници„ Трибината е одржана во рамките на проектот: Намалување на невработеноста преку искоренување на работење на црно.

Thumbnail imageThumbnail image

Трибината беше наменета за работодавачите кои имаат потреба од ангажирање на работници на определено време.

Оваа трибина е во насока на сузбивање на работата на црно, преку вработување на потребниот број на работници со соодветен профил на професија, за ангажирање за било кој временски период, за кој му е потребен работник на работодавачот. Вработувањето преку Агенција за привремени вработувања, целосно е усогласено со законот за работни односи на РМ.

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес1762
mod_vvisit_counterВчера2769
mod_vvisit_counterОваа недела7442
mod_vvisit_counterПретходна недела17154
mod_vvisit_counterОвој месец46323
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3301849

Присутни online: 30
Ваша IP: 3.233.221.149
,
Денес: Фев 19, 2020