Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Нова победа на КК Клубски во гости

Печати PDF

Thumbnail image

Екипата на КК Клубски од Делчево извојува значајна победа на гости против екипата на КК Колибри, со резултат од 50:62  во корист на Делчевските кошаркарки.

Женската фаланга од Делчево уште во првите минути на натпреварот поведе неколку кошеви разлика, која што предност до крајот на натпреварот се продлабочуваше, за постигање на убедлива победа на екипата од Делчево.

По четвртини резултатот беше следен:

1-ва четвртина:8-9

2-ра четвртина:11-27

3-та четвртина:12-17

4-та четвртина:19-19

Од страна на кошаркарките на КК Клубски беа постигнати следните поединечни поени:

Горчилова-4, Коцевска-2, Вучковиќ-4, Стојановска-11, Тацева-6, Гавриловска-4, Костова-6, Ангелова-15, Ѓорговска- 4, Таушанова-6.

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес1759
mod_vvisit_counterВчера2769
mod_vvisit_counterОваа недела7439
mod_vvisit_counterПретходна недела17154
mod_vvisit_counterОвој месец46320
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3301846

Присутни online: 30
Ваша IP: 3.233.221.149
,
Денес: Фев 19, 2020