Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Мерките за промоција за зголемување на наталитетот се реализираат во полн интензитет

Печати PDF
Од 1-ви Јануари 2011 година заклучно со 25.04.2011 година доделени се финансиски сретства во износ од 91,000.00 мкд, во рамки на доделувањето на еднократен паричен надомест за новороденчиња на територијата во општина Делчево. Доделувањето на овој надоместок беше воспоставено по директна иницијатива на Градоначалникот на општина Делчево, г-дин Горан Малешевски. Во овој период еднократен износ од 3000 денари имаат добиено вкупно 27 новороденчиња и 10000 мкд се доделени на првороденото бебе за 2011 година.
Овој позитивен тренд продолжува да се реализира и понатаму.
Thumbnail image

Од 1. jануари 2011 година заклучно со 25.04.2011 година, во рамки на доделувањето на еднократен паричен надомест за новороденчиња на територијата во општина Делчево, доделени се финансиски средства во износ од 91,000.00 денари. Доделувањето на овој надоместок беше воспоставено по директна иницијатива на Градоначалникот на Општина Делчево, г-дин Горан Малешевски. Во овој период еднократен износ од 3.000,00 денари имаат добиено вкупно 27 новороденчиња и 10.000,00 денари се доделени на првороденото бебе за 2011 година. Овој позитивен тренд продолжува да се реализира и понатаму.

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес1452
mod_vvisit_counterВчера2769
mod_vvisit_counterОваа недела7132
mod_vvisit_counterПретходна недела17154
mod_vvisit_counterОвој месец46013
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3301539

Присутни online: 46
Ваша IP: 3.229.118.253
,
Денес: Фев 19, 2020