Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Реконструкција на водоводна линија на улица Питу Гули во Милково Брдо

Печати PDF
Thumbnail image

Привршуваат градежните работи околу реконструкцијата на постоечката водоводна мрежа на улицата „Питу Гули“ во населбата „Милково Брдо“ во Делчево.

Thumbnail image Thumbnail image
По должина на оваа улица заменети се и поставени се нови ПВЦ цевки со дијаметар ф63 мм во должина од 110 метри, со кои семејните куќи за домување на граѓаните во овој дел од градот во голема мера ќе добијат поквалитетна вода за пиење, со оглед дека старата водоводна мрежа беше изградена пред повеќе децении со типизирани  азбестни цевки.
Thumbnail image Thumbnail image
Во рамки на Годишната програма за работа на Градоначалникот на Општина Делчево поставувањето на нова водоводна мрежа ке продолжи и понатаму до целосна реконструкција на старата -постојната водоводна мрежа, со што граѓаните ќе добијат квалитетна вода за пиење во домаќинствата. Изведувач на градежните работи е ЈПКД „Брегалница“ од Делчево.
Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес1448
mod_vvisit_counterВчера2769
mod_vvisit_counterОваа недела7128
mod_vvisit_counterПретходна недела17154
mod_vvisit_counterОвој месец46009
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3301535

Присутни online: 46
Ваша IP: 3.229.118.253
,
Денес: Фев 19, 2020