Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Изградба на нова ограда на подрачното основно училиште во с.Разловци

Печати PDF
Thumbnail image

Деновиве започна изградбата на нова ограда на подрачното општинско училиште „Св.Климент Охридски“ во селото Разловци.

.
Thumbnail image Thumbnail image

Станува збор за изградба на нова бетонска ограда со метални столбови и мрежа, со која ќе се оформи парцелата на дворот на училиштето, и на тој начин дворот да се заштити од влегување на домашни животни и добиток, кои во  влегуваат во дворот и претставуваат реална опасност  за децата кои учат во ова подрачно училиште. По изградбата на оградата на дворот, во иднина ќе следуваат активности за негово уредување со хортикултурни растенија и зеленило.

Thumbnail image Thumbnail image
Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес1453
mod_vvisit_counterВчера2769
mod_vvisit_counterОваа недела7133
mod_vvisit_counterПретходна недела17154
mod_vvisit_counterОвој месец46014
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3301540

Присутни online: 44
Ваша IP: 3.229.118.253
,
Денес: Фев 19, 2020