Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Завршен тротоарот пред подрачното општинско училиште Св.Климент Охридски во с.Тработивиште

Печати PDF
Thumbnail image

Деновиве завршија изведбените работи околу изградбата на новата тротоарска пешачка патека, на потегот од зградата на поштата до дворот на Подрачното општинско основно училиште „Св.Климент Охридски“ во село Тработивиште.

Охридски во село Тработивиште.
Thumbnail image

Со изградбата на овој тротоар во голема мера се зголемува безбедноста на учениците кои посетуваат настава во ова подрачно училиште, при што се подобрува и визуелизацијата при влезот во ова Пијанечко село од правец од Делчево, имајќи го предвид фактот што претходно оваа делница наликуваше на мала депонија, целосно обрасната со трева, шут и др.

Изградбата на тротоарски патеки ќе продолжи интензивно да се извршува рамномерно според пропишаниот план и динамика на територијата на цела општина Делчево, како и во самиот град.
Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес1449
mod_vvisit_counterВчера2769
mod_vvisit_counterОваа недела7129
mod_vvisit_counterПретходна недела17154
mod_vvisit_counterОвој месец46010
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3301536

Присутни online: 46
Ваша IP: 3.229.118.253
,
Денес: Фев 19, 2020