Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Одржана работилница "Заедно до ефективна имплементација на Законот за спречување и заштита од дискриминација"

Печати PDF

Thumbnail image

Општина Делчево во соработка со Министерството за труд и социјална политика, отпочна со реализацијата на тридневните обуки на тема: „ Заедно до ефективна имплементација на Законот за спречување и заштита од дискриминација„.

Thumbnail image Thumbnail image

Обуките се наменети за преставници на институциите на локално ниво кои се директно засегнати со Законот, преставници од Општина Делчево, НВО и членови во Советот на Општина Делчево.

Цели на работилницата се:

-          запознавање со основните поими и концепти поврзани со недискриминацијата;

-          јакнење на свеста на стручните служби од локалните институции и невладините организации за концептот на недискриминација;

-          споделување на информации и знаења кои ќе допринесат кон успешна имплементација на Законот за спречување и заштита од дискриминација;

Наведените обуки се реализираат како резултат на Меморандумот за соработка , што го потпиша Градоначалникот на Општина Делчево и Министерот за труд и социјална политика на РМ.

Thumbnail image Thumbnail image

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес1442
mod_vvisit_counterВчера2769
mod_vvisit_counterОваа недела7122
mod_vvisit_counterПретходна недела17154
mod_vvisit_counterОвој месец46003
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3301529

Присутни online: 40
Ваша IP: 3.229.118.253
,
Денес: Фев 19, 2020