Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Финишираше изградбата на жардинериите на разделната лента на Булевар Македонија

Печати PDF
Thumbnail image
Деновиве финишираше изградбата на жардиниериите на разделната лента на Булевар „Македонија“, градските семафори на раскрсницата на овој булевар со булеварот „М.М. Брицо“ во Делчево.
Thumbnail image Thumbnail image

На потегот од бензинската пумпа до семафорите вкупно беа изградени 780 метри должина на ѕидана украсни жардиниерии, со што разделната лента на оваа најфреквентна сообраќајница во општината доби нов репрезентативен изглед, заменувајќи ги притоа истрошените ивичници кои воопшто не беа репарирани откако беа поставени.

Жардиниериите етапно беа полнети со хумусна земја и соодветно третирани со хортикултурни растенија, при што се доби една компактна зелена површина. Со ова градежните работи околу изградбата на жардиниериите на Бул. „Македонија“ за оваа година заврши. Потегот од семафорите до клучката на магистралниот пат М5 со регионалниот пат кон Берово и Пехчево, дополнително ќе биде предмет на најава за реализација.
Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес1443
mod_vvisit_counterВчера2769
mod_vvisit_counterОваа недела7123
mod_vvisit_counterПретходна недела17154
mod_vvisit_counterОвој месец46004
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3301530

Присутни online: 41
Ваша IP: 3.229.118.253
,
Денес: Фев 19, 2020