Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Изградба на потпорен ѕид во населба Стар Расадник

Печати PDF
Thumbnail image

Деновиве започна изградбата на нов потпорен ѕид на влезот од населбата „Стар Расадник“ во Делчево.

Thumbnail image Thumbnail image

Станува збор за изградба на армирано бетонски ѕидан потпорен ѕид со кој се стабилизира свлекувањето на земјен материјал околу гаражите на околните жители кои се поставени во оваа населба. Изведувач на градежните работи е ЈПКД „Брегалница“, а инвеститор е Општина Делчево. Реализацијата на овој градежен зафат, следува по директна иницијатива на граѓаните од оваа Урбана заедница на градот Делчево, во соработка со Градоначалникот на Општина Делчево, г-дин Горан Малешевски.

Thumbnail image

Во изминатите период, исто така, на територијата на оваа Урбана заедница беа целосно изградени две улици, едно детско игралиште и чешма со целосно партерно уредување на околниот простор,  по што продолжува и натаму соработката меѓу Градоначалниокот и граѓаните на оваа Урбана заедница преку нивните легитимно избрани претставници.

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес1453
mod_vvisit_counterВчера2769
mod_vvisit_counterОваа недела7133
mod_vvisit_counterПретходна недела17154
mod_vvisit_counterОвој месец46014
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3301540

Присутни online: 45
Ваша IP: 3.229.118.253
,
Денес: Фев 19, 2020