Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Заврши асфалтирањето на дел од улиците МХ Јасмин и ХТ Карпош во Делчево

Печати PDF

Thumbnail image

Заврши асфалтирањето на дел од улиците Мито Хаџивасилев Јасмин и Христијан Тодоровски Карпош, во населбата Стар Расадник во Делчево. Беа вградени вкупно околу 1300 м2 асфалт на новотампонирани подлоги и поставени улични ивичници, со што се формира телото на улиците.  

Thumbnail image Thumbnail image

Вкупната инвестиција за овие две улици изнесува околу 2 милиони денари (без ДДВ)-сретства обезбедени од буџетот на општина Делчево. Изведувач на градежните работи е ГД Гранит АД Скопје со градежната оператива од Делчево.

Thumbnail image

Tab Title 1

Your text...

Tab Title 2

Your text...

 

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес1716
mod_vvisit_counterВчера2556
mod_vvisit_counterОваа недела9293
mod_vvisit_counterПретходна недела19305
mod_vvisit_counterОвој месец67479
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3323005

Присутни online: 46
Ваша IP: 3.233.215.231
,
Денес: Фев 27, 2020