Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Се одржа 27-та седница на Советот на општина Делчево

Печати PDF

Thumbnail image

Во петок 04.11.2011 фодина се одржа 27-та седница на Советот на општина Делчево со сл. дневен ред:

Дневен ред

-Усвојување на Записникот од 26. седница на Советот на Општина Делчево

1. Предлог – Одлука за приоритет на проект и обезбедени средства за реализација на проект;

2. Предлог – Одлука за приоритет на проект и обезбедени средства за реализација на проект;

Образлагач: Тони Стоименовски-Советник за ЛЕР.

3. Предлог-Мислење за изведување на еднодневна зимска екскурзија „ПОНИКВА 2012“ бр.10-471/1 од 10.10.2011 година;

4. Предлог-Мислење за изведување на еднодневна екскурзија низ РМ со учениците од третите одделенија бр.10-493/1 од 01.11.2011 година;

5. Предлог-Мислење на Програмата  за изведување на дводневна екскурзија низ РМ со учениците од шестите одделенија бр.10-492/1 од 01.11.2011 година;

6. Предлог-Мислење за изведување на тридневна екскурзија низ РМ со учениците од осмите одделенија бр.10-491/1 од 01.11.2011 година;

7. Предлог-Мислење  на Планот и Програмата за изведување на еднодневна ученичка активност бр.10-496/1 од 01.11.2011 година;

 

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес1204
mod_vvisit_counterВчера2121
mod_vvisit_counterОваа недела1204
mod_vvisit_counterПретходна недела16412
mod_vvisit_counterОвој месец47311
mod_vvisit_counterПретходен месец62812
mod_vvisit_counterВкупно2948587

Присутни online: 46
Ваша IP: 35.175.191.150
,
Денес: Сеп 22, 2019