Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Доизграден тротоарот на влезот од Делчево

Печати PDF
Thumbnail image
Заврши асфалтирањето на тротоарите на влезот од Делчево на потегот од новата бензинска пумпа до излезот на терминалот на периферијата на градското јадро на Делчево.
Thumbnail image Thumbnail image
Станува збор за асфалтирање на должина од 225 метри на тротоарска патека по должина на регионалниот пат М-5 на излезот на Делчево кон Македонска каменица. Значењето на овој тротоар е повеќекратно, како од естетски причини така и од безбедносни причини за жителите на новата населба Басарица кои што пешачат секојдневно на оваа делница од патот.
Thumbnail image Thumbnail image
Изведувач на градежните работи е градежната оператива на Гранит од Делчево. Како што беше претходно најавено во иднина ке продолжат партерното и хортикултурното уредување на овој простор, така што ед една мини депонија (каква што беше во минатото) ке прерасне во пристојно место кое ке го карактеризира влезот/излезот на Делчево.
Thumbnail image
Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес1201
mod_vvisit_counterВчера2121
mod_vvisit_counterОваа недела1201
mod_vvisit_counterПретходна недела16412
mod_vvisit_counterОвој месец47308
mod_vvisit_counterПретходен месец62812
mod_vvisit_counterВкупно2948584

Присутни online: 45
Ваша IP: 35.175.191.150
,
Денес: Сеп 22, 2019