Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Состанок на Комисијата за еднакви можности

Печати PDF

Денеска Среда 09.11.2011 година со почеток во 14 часот во просториите на општината, по иницијатива на координаторот на Комисијата за еднакви можности, Сузана Петровска, состанок ќе одржи Комисијата за еднакви можности при Советот на Општина Делчево, во следниот состав: Снежана Ѓоргиевска , Мира Стојчевска, Емил Петровски, Елизабета Тасева и Тони Ѓорѓиевски. Денешниот состанок е со цел:

-        разгледување и утврдување на Предлог Локалниот акционен план за родова рамноправност за Општина Делчево за 2012 година, кој треба да биде усвоен од страна на Советот на Општина Делчево на наредната седница,

-       Утврдување на планот за спроведување на активностите во рамките на проектот:„Запознавање на лицата со посебни потреби со концептот на недискриминација и механизмите за заштита„ кој проект во Општина Делчево ќе се спроведе во Ноември и Декември 2011 година. Проектот е финансиран од Британски совет и Министерството за труд и социјална политика на РМ а ќе биде имплементиран од страна на Комисијата за еднакви можности .

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес1211
mod_vvisit_counterВчера2121
mod_vvisit_counterОваа недела1211
mod_vvisit_counterПретходна недела16412
mod_vvisit_counterОвој месец47318
mod_vvisit_counterПретходен месец62812
mod_vvisit_counterВкупно2948594

Присутни online: 46
Ваша IP: 35.175.191.150
,
Денес: Сеп 22, 2019