Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Празнување на големиот христијански празник Св.Архангел Михаил во с.Драмче

Печати PDF
Thumbnail image
Во понеделник на 21-ви ноември во дворот на црквата Св.Архангел Михаил во село Драмче ке се празнува денот на св.Архангел Михаил како еден од поголемите христијански празници, во православниот календар. Се очекува присуство на над 1000 луѓе , при што ке биде организирана богата културно уметничка програма од страна на ФГ Копачка која потекнува од ова село, и ке се послужи курбан на присутните. Програмата е предвидено да започне во 12.00 часот на пладне.Настанот е организиран од страна на црковниот одбор при оваа црква.
Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес1239
mod_vvisit_counterВчера2121
mod_vvisit_counterОваа недела1239
mod_vvisit_counterПретходна недела16412
mod_vvisit_counterОвој месец47346
mod_vvisit_counterПретходен месец62812
mod_vvisit_counterВкупно2948622

Присутни online: 31
Ваша IP: 35.175.191.150
,
Денес: Сеп 22, 2019