Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Презентирање на општина Делчево на ЗЕЛС ЕКСПО 2011

Печати PDF
Thumbnail image
Во рамки на овогодинешниот ЗЕЛС ЕКСПО 2011 саем на општина кој традиционално се одржува секоја година на Скопскиот саем, општина Делчево свое претставување имаше во рамки на заедничкиот штанд на Источниот плански регион, заедно со Штип, Кочани, Македонска Каменица, Пехчево и Пробиштип.
Thumbnail image Thumbnail image
Во рамки на презентирањето општина Делчево понуди најразновиден промотивен материјал, и презентација на производи од производната линија на конфекцијата Палтекс од Делчево. Посетителите на штандот особен интерес покажаа за економската клима во општината како и можностите за инвестирање во општината, како и активностите кои ги спроведува општината во насока на подобрување на истите. 
Thumbnail image Thumbnail image
Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес1213
mod_vvisit_counterВчера2121
mod_vvisit_counterОваа недела1213
mod_vvisit_counterПретходна недела16412
mod_vvisit_counterОвој месец47320
mod_vvisit_counterПретходен месец62812
mod_vvisit_counterВкупно2948596

Присутни online: 46
Ваша IP: 35.175.191.150
,
Денес: Сеп 22, 2019