Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Обнова на местата за седење во Делчево

Печати PDF

IMG 0069_resize

На повеќе локации во градот Делчево како и во руралните средини, општина Делчево во соработка со ЈПКД Брегалница од Делчево започна поширока акција за обнова на постоечките места за седење како и изградба на нови, претежно во пешачките зони, каде има поголема фреквенција на движење на граѓани.

 Проектот започна да се имплементира најпрво во дворното место на Средното општинско училиште Методи Митевски Брицо, чиј што двор неодамна доби целосно нов изглед, преку изградбата на пешачките патеки и фонтаната пред зградата на училиштето. Активностите поврзани со овој проект, предвидуваат поставување на 50-тина нови клупи за седење, кои во изминатиот период беа предмет на јавна набавка од општина Делчево, со сретства од општинскиот буџет. Овие клупи покрај поставените во дворот на гимназијата, ке бидат поставени на повеќе локации во Делчево, вклучувајки го и градскиот парк, како и во повеќе села во општината.

Слика 1

Слика 2

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес1207
mod_vvisit_counterВчера2121
mod_vvisit_counterОваа недела1207
mod_vvisit_counterПретходна недела16412
mod_vvisit_counterОвој месец47314
mod_vvisit_counterПретходен месец62812
mod_vvisit_counterВкупно2948590

Присутни online: 47
Ваша IP: 35.175.191.150
,
Денес: Сеп 22, 2019