Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Интензивна работа на Комисијата за еднакви можности при Советот на општина Делчево

Печати PDF


Комисијата за еднакви можности е формирана со Одлука на Советот на Општина Делчево бр.07-300/1 од 26.05.2009 година. КЕМ во соработка со координаторот, изработи Локален акционен план за родова рамноправност за Општина Делчево 2010-2011, усвоен од страна на Советот на Општина Делчево.

Согласно планот КЕМ реализираше неколку активности од следните области: трибини за заштита на здравјето, семејното насилство и јакнење на свесноста за родовата еднаквост и вклучување на жените во процесите при градење на политиките на локално ниво. Во овој период КЕМ работи на ревидирање на досегашниот план и изработка на ЛАП за родова рамноправност и недискриминација за 2012 година, кој ќе биде предложен за усвојување на една од наредните седници на Советот на Општина Делчево.

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес1206
mod_vvisit_counterВчера2121
mod_vvisit_counterОваа недела1206
mod_vvisit_counterПретходна недела16412
mod_vvisit_counterОвој месец47313
mod_vvisit_counterПретходен месец62812
mod_vvisit_counterВкупно2948589

Присутни online: 46
Ваша IP: 35.175.191.150
,
Денес: Сеп 22, 2019