Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Висок степен на реализација на социјалната програма на градоначалникот на општина Делчево

Печати PDF

alt

До 15-ти ноември за тековната 2011 година од Буџетот на општина Делчево, на име на еднократна парична помош за граѓаните на општина Делчево, вкупно се донесени 120 решенија за исплата на финансиски сретства и истите се исплатени на граѓаните.

Станува збор за сретства во вкупен износ од 346.360,00 мкд, кои се трансферирани по однос на оваа ставка од буџетот на општината.

Ова е една од мерките во рамки на програмата на градоначалникот, која синхронизирано се применува заедно со поголем пакет на мерки во насока за обезбедување минимум социјална рамнотежа за граѓаните на општината, и оваа финансиска подршка во рамки на оваа мерка се однесува за граѓаните на кои најмногу им е потребна согласно правилникот за утврдување на критериумите, условите за доделување на парична помош и висината на паричната помош Бр.07-460/1 од 14.07.2009 донесен од страна на Советот на општина Делчево .

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес808
mod_vvisit_counterВчера2892
mod_vvisit_counterОваа недела14626
mod_vvisit_counterПретходна недела17154
mod_vvisit_counterОвој месец53507
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3309033

Присутни online: 31
Ваша IP: 3.233.221.149
,
Денес: Фев 22, 2020