Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Спроведување на процесот за легализација на дивоградбите во Делчево

Печати PDF

До 3-ти септември датум кој што беше определен за истекот на рокот за поднесување на барања за легализација на дивоградбите на територијата на општина Делчево, вкупно се поднесени 2589 барања од од страна на граѓаните на општината. Од овие поднесени барања за 75 барања се донесени позитивни решенија од страна на градоначалникот, додека на 1 барање е донесено негативно решение.

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес1213
mod_vvisit_counterВчера2121
mod_vvisit_counterОваа недела1213
mod_vvisit_counterПретходна недела16412
mod_vvisit_counterОвој месец47320
mod_vvisit_counterПретходен месец62812
mod_vvisit_counterВкупно2948596

Присутни online: 45
Ваша IP: 35.175.191.150
,
Денес: Сеп 22, 2019