Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Студијата за оцена на влијание врз животната средина за проектот: “Изградба на автопат М-5 на делница, граничен премин на Република Бугарија (Црна Скала) - Делчево - Виница - Кочани - Штип - Велес “

Печати PDF

Студијата  за оцена на влијание врз животната средина за проектот: “Изградба на автопат М-5 на делница, граничен премин на Република Бугарија (Црна Скала) - Делчево - Виница - Кочани - Штип - Велес “,   може да се погледне на сл. линк тука.

Останати проектни документи можат да се превземат со кликање на соодветните имиња како што следува:

  1. Синтезна карта во размер 1:25 000 CSV-SK-001 Црна скала-Виница
  2. Синтезна карта во размер 1:25 000 SV-SK-002 Виница-Штип
  3. Синтезна карта во размер 1:25 000 KO-SK-003 Кадрифаково-Отовица
  4. Карта на станишта -Екологија CSV-KS-001 Црна скала-Виница
  5. Карта на станишта -Екологија SV-KS-002 Виница-Штип
  6. Карта на станишта -Екологија KO-KS-003 Кадрифаково-Отовица
  7. Геолошка карта 1
  8. Геолошка карта 2

Напомена: Поради поголемата зафатнина на документите можно е споро отварање на истите.


Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес818
mod_vvisit_counterВчера1506
mod_vvisit_counterОваа недела2324
mod_vvisit_counterПретходна недела10561
mod_vvisit_counterОвој месец25322
mod_vvisit_counterПретходен месец44305
mod_vvisit_counterВкупно2040692

Присутни online: 28
Ваша IP: 54.224.60.122
,
Денес: Јул 17, 2018