КОМУНИКАЦИЈА СО ГРАЃАНИТЕ

pofalbi poplaki

100dena trajkovski

ДЕЦЕНТРАЛИЗАЦИЈА
ПРЕДЛОЗИ НА ГРАЃАНИ

Превземања

 

buget opstina_delcevo


 programski izvestai


 finansiski izvestai


 revizorski izvestai


 jpkd bannerПријавување   Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Села

Рурални средини во Општина Делчево

Печати PDF

Во Општина Делчево има 21 рурална заедница (села)

1.Стар Истевник 11.Полето
2.Нов Истевник 12.Очипала
3.Тработивиште 13.Ветрен
4.Разловци 14.Драмче
5.Вирче 15.Селник
6.Град 16.Бигла
7.Стамер 17.Турија
8.Ѕвегор 18.Илиово
9.Чифлик 19.Вратиславци 
10.Габрово 20.Киселица
21.Косово Дабје

Последни актуелни информации

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес1125
mod_vvisit_counterВчера2377
mod_vvisit_counterОваа недела13498
mod_vvisit_counterПретходна недела18543
mod_vvisit_counterОвој месец52748
mod_vvisit_counterПретходен месец73356
mod_vvisit_counterВкупно2608754

Присутни online: 40
Ваша IP: 54.235.4.196
,
Денес: Апр 20, 2019