Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Историски факти

Кратка историја

Печати PDF
Пределот на Пијанец има богато историско минато со археолошки остатоци кои потекнуваат од неолитскиот период (во околината на Габрово, Драмче, Ѕвегор, Град и др.), од халдштатскиот период (во Бигла, Драмче и околината на Делчево), што го покажува и постоењето на римски пат кој водел од Осогово, по десниот брег на реката Брегалница до селото Тработивиште, кој го поврзувал овој регион преку Малешевијата со Солун.

Прочитај повеќе...

Последни актуелни информации

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес1126
mod_vvisit_counterВчера2377
mod_vvisit_counterОваа недела13499
mod_vvisit_counterПретходна недела18543
mod_vvisit_counterОвој месец52749
mod_vvisit_counterПретходен месец73356
mod_vvisit_counterВкупно2608755

Присутни online: 41
Ваша IP: 54.235.4.196
,
Денес: Апр 20, 2019