Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

ООУ Ванчо Прке

Основно општинско училиште "Ванчо Прке"

Печати PDF
vancho prke

Основно: ООУ “Ванчо Прке”

Наставата се одвива во едно централно училиште во Делчево и 2 подрачни училишта во село Ѕвегор и село Габрово

Вкупниот број на ученици изнесува 600 и вкупен број на наставници 65.

Во склоп на ова училиште функционира и една училишна спортска сала која целосно е во функција на воспитно-образовниот процес кој се одвива во училиштето.

Последни актуелни информации

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес1124
mod_vvisit_counterВчера2377
mod_vvisit_counterОваа недела13497
mod_vvisit_counterПретходна недела18543
mod_vvisit_counterОвој месец52747
mod_vvisit_counterПретходен месец73356
mod_vvisit_counterВкупно2608753

Присутни online: 39
Ваша IP: 54.235.4.196
,
Денес: Апр 20, 2019