Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Јавни набавки

Договори за Јавни набавки

Печати PDF

Договор за набавка за изградба на делница Турија-Трстија од 24.08.2018

Договор за набавка и испорака на цемент склучен на 07.08.2018

Договор за набавка на прехрамбени производи за потребите на општината од 06.08.2018

Договор за набавка на огревно дрво склучен на 20.07.2018

Договор за Јавна набавка на услуги „Набавка за услуга за проектирање“ склучен на 26.06.2018

Договор за Јавна набавка на услуги „Набавка и испорака на цевки за улични канализациони мрежи“ склучен на 29.06.2018 година

Договор за Јавна набавка на услуги „Набавка и испорака на капаци за шахти и сливници за улична канализација“ склучен на ден 12.06.2018 година

Договор за Јавна набавка на услуги „Набавка и испорака на канцелариски материјали“ склучен на 12.06.2018

Договор за Јавна набавка на услуги „Набавка и испорака на резервни делови, прибори и масла за возниот парк на општината“ склучен на ден 14.06.2018 година

Договор за Јавна набавка на услуги „Проектирање на основни сообраќајни проекти за улиците „Питу Гули“, „Светозар Марковиќ“ и дел од улицата „Маршал Тито“, со обезбедување на ревизија“ склучен на ден 08.06.2018 година

Договор за Јавна набавка на услуги „набавка и испорака на бетонски плочи за поплочување“ склучен на 13.06.2018 година

Договор за Јавна набавка на услуги „Туристичка агенција за наградно патување на ученици“ склучен на ден 06.06.2018

Договор за Јавна набавка на услуги „Набавка и испорака на тонери“ склучен на 06.06.2018

Договор за Јавна набавка на услуги „фиксна телефонија и интернет“ склучен на 11.05.2018 година

Договор за Јавна набавка на услуги „Набавка и испорака на боја за обележување на хоризонтална сигнализација на сообраќајниците на подрачјето на Општина Делчево“ склучен на ден 15.05.2018 година

Договор за Јавна набавка на услуги „Интервентно одржување на општинските патишта, пристапни патишта, улици и чистење на речни корита и ендеци на подрачјето на Општина Делчево“ склучен на ден 19.04.2018 година

Договор за Јавна набавка на услуги „Моторен бензин и дизел гориво“ склучен на ден 02.04.2018

Договор за Јавна набавка на услуги „Основен проект за Градски парк - отворен и затворен дел“ склучен на ден 03.04.2018

Договор за Јавна набавка на услуги „Набавка и испорака на компјутери и компјутерска опрема“ склучен на 15.03.2018

Договор за Јавна набавка на услуги „ за АУП за Градски пазар - отворен и затворен дел“ склучен на ден 23.03.2018

Договор за Јавна набавка на услуги „Превоз за потребите на Општина Делчево“ склучен на 26.02.2018

Договор за Јавна набавка на услуги „Ревизија на урбанистичка планска документација“ склучен на ден 22.02.2018

Договор за Јавна набавка на услуги „Изработка на проектна документација -Основен проект за изградба на Градска капела“ склучен на ден 06.02.2018

Договор за Јавна набавка на услуги „Вршење на стручен надзор над изградба на објекти“ склучен на ден 06.02.2018

Годишни планови за Јавни набавки во Општина Делчево

Печати PDF

ГОДИШЕН ПЛАН ЗА ЈАВНИ НАБАВКИ ЗА 2018 ГОДИНА НА ОПШТИНА ДЕЛЧЕВО

Јавни набавки-општо

Печати PDF

Овој дел од порталот на Општина Делчево, претставува архива на јавни набавки. Огласите се објавени во Информатичкиот систем за Јавни Набавки на страната на Бирото за јавни набавки на следниот линк тука.

Повеќе...

Последни актуелни информации

Објавено на 16 Ноември 2018, 12.06 од Д.Чапевски
2018-11-16-11-10-12 Во Делчево се одржува првиот Семинар за претприеништво и роботика на која учество зедоа 220 ученици од општините Делчево, Берово, Пехчево, М.Каменица и Струмица. Еминентни предавачи од областа на...
Објавено на 15 Ноември 2018, 14.12 од Д.Чапевски
-15-2019 Од денеска започнува да важи обврската за задолжително поседување зимска опрема во возилата која ќе трае сѐ до 15 март 2019 година. Општинскиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата...
Објавено на 15 Ноември 2018, 13.58 од Д.Чапевски
2018-11-15-13-04-31 Десетина штандови на кои беа изложени мајсториите на добро познатите занаетчии од Пијанец, донесе Саемот на стари занает кој по пауза од десетина години го организираше  Националната установа...
Објавено на 13 Ноември 2018, 15.19 од Д.Чапевски
2018-11-13-14-21-08 Планските активности за претстојната зимска сезона беше тема на координативниот состанок во организација на Регионалниот центар за управување со кризи-ПО Делчево и Дирекцијата за заштита и спасување...
Објавено на 13 Ноември 2018, 11.08 од Д.Чапевски
2018-11-13-10-10-14 Ќе продолжи доизградбата на новата црква во Делчево посветена на заштитниците на градот, светите апостоли Кирил и Методиј. Градоначалникот на Општина Делчево Горан Трајковски денеска истакна дека...
Објавено на 13 Ноември 2018, 08.41 од Д.Чапевски
2018-11-13-07-43-58 Првиот Семинар за роботика, информатика и напредни технологии во Делчево ќе се одржи на 16 ноември, в петок, со почеток во 10 ч. во ресторан „Либеро“. Семинарот е во организација на Фондацијата...
Објавено на 12 Ноември 2018, 15.22 од Д.Чапевски
2018-11-12-14-25-29 Интензивно се работи на доопремување на првиот мултифункционален и мултикултурен центар во Делчево кој ќе биде смесетен на третиот спрат во Спомен-домот АСНОМ. Во рамките на центарот се подготвува и...
Објавено на 12 Ноември 2018, 11.42 од Д.Чапевски
2018-11-12-10-49-56  Министерот без ресор во Владата на РМ, Аксел Ахмедовски и градоначалникот на Општина Делчево Горан Трајковски, направија увид во завршните работи на ул„Илинденска“ во ромското маало во населбата...
Објавено на 09 Ноември 2018, 15.46 од Д.Чапевски
-------2018 Делчевските советници на денешната редовна 15 Седница ги донесоа Имените и допонувањата на Буџетот на Општина Делчево за 2018 година. Според образложението на Анка Христова, раководител на Одделение за...
Објавено на 09 Ноември 2018, 15.42 од Д.Чапевски
2018-11-09-14-43-11 Општина Делчево ги известува граѓаните дека изврши промена на работното време на административните службеници и другите вработени во одделенијата и секторите во Општина Делчево. Започнувајќи од...
Објавено на 09 Ноември 2018, 12.39 од Д.Чапевски
-2018 Почитувајќи го начелото за отчетно и транспарентно работење, денеска пред Вас ја презентирам мојата работа и работата на општинската администрација во изминатите 12 месеци, период во кој ја водам...
Објавено на 07 Ноември 2018, 12.03 од Д.Чапевски
2018-11-07-11-05-37 Општина Делчево ги известува граѓаните дека е во тек редовна постапка за изготвување на Програмата за уредување градежно земјиште и Програмата за изградба, реконстрикција и одржување општински (локални)...
Објавено на 02 Ноември 2018, 12.47 од Д.Чапевски
2018-11-02-11-55-32 15. редовна седница на Советот на Општина Делчево ќе се одржи на 09.11.2018 (петок) , со почеток во 14.00 часот, во ООУ „Ванчо Прке“-Делчево. За седницата е предложен следниот Дневен ред -Усвојување...
Објавено на 02 Ноември 2018, 12.34 од Д.Чапевски
2018-11-02-11-38-00 Делчево на 16 ноември ќе биде домаќин на регионален семинар по роботика и напредни технологии. Градоначалникот на Општина Делчево, Горан Трајковски, истакна дека семинарот се организира во соработка со...
Објавено на 01 Ноември 2018, 09.29 од Д.Чапевски
2018-11-01-08-32-30 Во делчевската детска градинка „Весели цветови“ набавени се нови играчки и дидактички средства за сите воспитни групи. Вредноста на набавката е 30 илјади денари, а таа е планирана активност и согласно...
Објавено на 30 Октомври 2018, 12.53 од Д.Чапевски
2018-10-30-11-55-07 Поради зачестената кражба на капаците од долниот дел на канделабрите за улично осветлување, Општина Делчево ги информира граѓаните дека покрај материјалната штета, се зголемува ризикот по безбедноста на...
Објавено на 30 Октомври 2018, 12.04 од Д.Чапевски
-730- Во Делчево ќе се гради првата улица во новата населба „Пролет“ во должина од 261 метар. На јавната набавка за најповолен понудувач е избран економскиот оператор „ОСД Кирил“ ДООЕЛ Скопје кој треба да ги...
Објавено на 25 Октомври 2018, 11.00 од Д.Чапевски
2018-10-25-10-02-37 Екипи на ЈПКД „Брегалница“ започнаа акција за расчистување на растителниот отпад на површините на градските гробишта. Оваа тековна активност е со цел да се исчистат површините од гранки, грмушки, диви...
Објавено на 24 Октомври 2018, 10.47 од Д.Чапевски
2018-10-24-09-51-00 Започнаа градежните работи за реконструкција на фасадата на старата училишна зграда на делчевската гимназија и инсталација на енергетски ефикасна фасада. Градежните работи треба да завршат за 45 дена, а...
Објавено на 23 Октомври 2018, 09.37 од Д.Чапевски
-23-2018  Со полагање на букети свежо цвеќе на споменикот на големиот македонски револуционер и деец на тајната македонска организација - Гоце Делчев, денес беше одбележан 23-ти Октомври Ден на македонската...

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес389
mod_vvisit_counterВчера1918
mod_vvisit_counterОваа недела389
mod_vvisit_counterПретходна недела15027
mod_vvisit_counterОвој месец37051
mod_vvisit_counterПретходен месец56202
mod_vvisit_counterВкупно2267241

Присутни online: 33
Ваша IP: 54.167.112.42
,
Денес: Ное 19, 2018